Piłkochwyt – mniejsze piłki

Admin | | 2 | Sport

Wielu z nas doskonale wie o tym, że siatka sportowa, czyli ten piłkochwyt nie zatrzymuje jedynie piłki do kopania, czyli tej standardowej piłki nożnej, choć ten rodzaj piłki jest tą najpopularniejszą, jeśli chodzi o te typowe boiska przyszkolne. W przypadku części boisk przyszkolnych spotyka się też mniejsze piłki i mowa to o boiskach stworzonych z myślą o tenisie.

W ich przypadku te piłkochwyty muszą być należycie wysokie, czyli czasami sięgają one na ponad pięć metrów. Zasada ta nie dotyczy siatek wewnątrz danego boiska, bo one spełniają standardy dotyczące tej konkretnej dyscypliny, ale siatki ochronne wokół danego boiska to już inna kwestia, bo to inny rodzaj sportu, w którego przypadku używa się mniejszej i twardszej piłki.

Takie szkolne boisko do tenisa też często sąsiaduje z blokami i z domami jednorodzinnymi, czyli te zabudowania są ciągle narażone i dlatego przydaje się ten odpowiedni piłkochwyt wokół boiska do tenisa. Mowa tu o tym by miał przynajmniej te cztery metry wysokości i by ta siatka sportowa była dostatecznie drobną, czyli w jej przypadku piłki nie mogą przedostawać się poza boisko i uszkadzać zaparkowanych obok samochodów lub szyb okiennych w blokach. W tego typu przypadkach trzeba doskonale pamiętać o tym , że ta piłka odbita rakietą tenisową ma swoją moc, czyli jeśli przeleci ponad siatką, to może uszkodzić coś poza boiskiem, a uszkodzenia oznaczają niemal zawsze problemy i dlatego te wszystkie siatki sportowe to na chwilę obecną zabezpieczenia dopracowane, które nie przepuszczą danego typu piłki od tak sobie.

W przypadku boisk do tenisa kluczowe znaczenie ma też i to, że siatki sportowe i piłkochwyty montuje firma wyspecjalizowana, czyli nie może być to standardowa  z drutu stalowego. Obecnie są to siatki ze sznurka syntetycznego, które wzmacniają słupy ze stali i czasami nawet stalowe, nierdzewne linki. Takie profesjonalne rozwiązanie nie tylko nie przepuści piłki do tenisa, ale też wytrzyma całe dekady, czyli samochody parkowane w okolicy będą raczej bezpiecznymi i podobnie będzie z innymi dość kruchymi przedmiotami.

2 thoughts on “Piłkochwyt – mniejsze piłki

Comments are closed.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie