Co warto wiedzieć o pożyczkach na oświadczenie?

Admin | | 2 | Kredyt

Każdemu z nas zależy na tym, by być w jak najlepszej sytuacji finansowej. Dzięki temu możemy bowiem zapewnić sobie byt oraz zrealizować wiele swoich pragnień. Niestety, czasem na skutek różnych zdarzeń tracimy finansowy grunt pod nogami. Konieczne jest wówczas znalezienie jakiegoś źródła pieniężnego, dzięki któremu będziemy mogli zaspokoić swoje codzienne potrzeby czy też zrobić niezbędny remont. Jedną z form pomocy mogą stanowić pożyczki na oświadczenie.

Pożyczka na oświadczenie – podstawowe informacje.

Nie ulega wątpliwości, że pożyczki na oświadczenie cieszą się dość sporym zainteresowaniem. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dokładnie kryje się pod określeniem pożyczek na oświadczenie. Tymczasem to nic innego jak usługa pożyczkowa, z której możemy skorzystać nie dostarczając instytucji finansowej, która jej udziela dokumentów o dochodach. Potrzebne będzie jednak złożenie oświadczenia o owych dochodach. Jak złożyć takie oświadczenie? Prawdopodobnie otrzymamy gotowy wzór wniosku, który będziemy musieli jedynie uzupełnić. Będą tam znajdowały się między innymi pytania o dochody i należy na nie odpowiedzieć. Warto zamieścić we wniosku informację dotyczącą tego, jaki dochód uzyskujemy każdego miesiąca. Prawdopodobnie w formularzu znajdzie się też pytanie o to, jakie jest źródło naszych dochodów . Środki pieniężne możemy bowiem otrzymywać zarówno z tytułu umowy o pracę jak i z tytułu innego rodzaju umów. Jak jednak wspomniano powyżej, nie musimy w żadnym razie obawiać się o konieczność dokumentowania uzyskiwanych przez nas dochodów.

 

Co jeszcze trzeba wiedzieć o pożyczkach na oświadczenie?

Jak już wspomniano powyżej, pożyczki na oświadczenie nie wiążą się z koniecznością udokumentowania dochodów. Jest to więc bardzo atrakcyjna forma pomocy dla wielu osób. Mimo to trzeba pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie wprowadzać w błąd pożyczkodawcy. Jeśli zamieścimy w oświadczeniu nieprawidłowe lub niezgodne z prawdą informacje dotyczące wysokości czy też źródła naszych zarobków możemy zostać posądzeni nawet o próbę wyłudzenia pożyczki. Wiąże się to oczywiście z niekorzystnymi dla nas następstwami prawnymi. Kto zaś może starać się o pożyczkę bez oświadczenia? Tak naprawdę każdy, kto ukończył osiemnasty rok życia. Jeżeli więc potrzebujemy szybkiej gotówki, ale obawiamy się formalności charakterystycznych dla klasycznych kredytów, pożyczki na oświadczenie mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla nas.

2 thoughts on “Co warto wiedzieć o pożyczkach na oświadczenie?

Comments are closed.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

Kategorie